Nápověda

Témata představující systém Moodle a řešení nejčastějších činností a problémů.

Důvody k výběru systému Moodle:

  • Cenově dostupný (Open Source) - samotný systém je zdarma, náklady mohou vzniknout s jeho instalací, údržbou a tvorbou kurzů. Systém je provozován na platformě Linux s využitím databáze MySQL.
  • Celosvětově používaný - desítky tisíc instalací ve firmách a všech typech vzdělávacích institucí. Desítky milionů uživatelů má již se systémem zkušenost. S využitím internetového prohlížeče a internetu lze přistupovat přes různá zařízení, tedy i tabletů a mobilů. Prostředí lze přepnout do jednoho ze stovky nabízených jazyků. Přehled některých registrovaných systémů je uváděn na stránce https://moodle.net/sites/.
  • Dostupnost podpory - tisíce lidi využívající systém sdílí informace prostřednictvím internetu, knížek nebo videí. Samotné hlavní stránky moodle.org nabízejí rozsáhlou dokumentaci.
  • Snadná přenositelnost kurzů - obsah kurzů mohou vyučující snadno zálohovat a obnovovat dle potřeby a to i mezi více systémy.
  • Neustálý vývoj - hlavní vývojáři neustále systém zdokonalují a mnohé vylepšení přichází i od komunity, výsledkem je neustále zvyšování funkcí. Nová hlavní verze přichází obvykle každých 6 měsíců. V roce 2018 byla uvedena verze 3.5.