Nápověda

Témata představující systém Moodle a řešení nejčastějších činností a problémů.

Po přihlášení se titulní stránka mírně změní. V prostřední části najdete 3 položky:

  • Zapsané kurzy – v této části jsou zobrazeny kurzy v kterých máte nějakou roli, tedy jste studentem či učitelem. Tyto informace můžete najít také na stránce s názvem Moje stránka.
  • Pole pro vyhledávání kurzu – políčko Vyhledat kurzy je určeno k hledání v názvu kurzu dle vámi zadaného výrazu. Pokud nevíte přesnou zkratku kurzu, zadejte část zkratky nebo názvu.
  • Seznam kategorií – kurzy jsou členěny dle fakult, projektů a dále na podřízené logické struktury. Seznam je tedy určen k nalezení předmětů podle příslušnosti k určitému projektu, fakultě, katedře.

V pravé části je umístěn informační blok s kontakty na uživatelskou podporu.

V levé nejdůležitější části je několik bloků. Ty se mohou měnit v závislosti kde se v systému nacházíte, na titulní stránce najdete:

  • Navigace – určeno k rychlému přemístění (navigaci) do základních části systému, je zde například již zmíněná Titulní stránka, moje stránka, můj profil.
  • Nastavení – odkaz na vaše uživatelksé nastavení, kterým přizpůsobíte váš profil, tedy informace o vás a přizpůsobení některých nastavení systému, například zasílání růzých upozorněních.
  • Kalendář – zobrazení kalendáře a důležitých dnů v nichž se koná nějaká událost. Podrobnější kalendář najdete kliknutím na jméno měsíce nebo přes panel Navigace > Hlavní nabídka > Kalendář.
Novinkou ve verzi 3.5 je průvodce pro seznámení práce se Vzhledem Boost. Jeho opětovné spuštění lze provést kliknutímna text Spustit znovu Průvodce uživatele v patičce hlavní stránky.